Usuwanie przebarwień z zębów

Wybielanie zębów u dentysty Usuwanie przebarwień z zębów, czyli po prostu ich wybielanie, najczęściej przeprowadza się u osób w pełni zdrowych i bez wypełnień w zębach. Nie jest ono jednak dla każdego, kto zgłosi się do gabinetu stomatologicznego. Przeciwwskazania Istnieje szereg przeciwwskazań dla zabiegów wybielania zębów. Są to przede wszystkim wiek pacjenta (mniej niż 16 lat), a także ciąża i karmienie piersią. Nie powinno się wybielać zębów wypełnianych oraz posiadających mostki lub podobne konstrukcje. Pacjenta eliminują ponadto choroby dziąseł. Wybielanie może być też złym pomysłem przy nierealnych oczekiwaniach i przy ciemnym zabarwieniu zębów.

Domowe sposoby wybielania zębów Najczęściej wykorzystuje się specjalne pasty do wybielania zębów dostępne w wielu sklepach. Nie zawierają one żadnych silnych preparatów i nie można oczekiwać po nich zbyt dobrych efektów. Realnie można się spodziewać poprawy wyglądu zębów o jeden odcień, a preparaty stomatologiczne zawierające nadtlenek wodoru dają efekty na poziomie co najmniej 3 odcieni. Za pomocą pasty można usunąć plamy z powierzchni zęba i znajdujące się tam barwniki. Nic więcej. Mniej popularne są paski i żele wybielające. Efekty ich stosowania pojawiają się po kilku dniach, a maksymalny efekt osiąga się po około 4 tygodniach codziennego stosowania. Żel nakłada się na zęby małym pędzelkiem w seriach 2 razy dziennie przez 14 dni naprzemiennie z seriami nakładania pasków, także 2 razy dziennie po 14 dni.

Paski zdejmuje się po 30 minutach. Najmniej popularny jest tackowy sposób wybielania zębów polegający na nanoszeniu żelu wybielającego na specjalną tackę, która następnie jest wkłada do ust i pozostaje tam przez kilka godzin o dowolnej porze dnia. Zabiegi powtarza się przez około 4 tygodnie. Kiedy stosowanie tacek jest prowadzone w gabinecie stomatologicznym, wspomaga się je poprzez dodatkowe żele ochronne na dziąsła, światło lasera podnoszące skuteczność żelu i serię innych podobnych środków. Wybielanie tackowe w warunkach domowych jest mniej skuteczne. Profesjonalne wybielanie zębów Przy wybielaniu zębów można uzyskać pomoc specjalisty. Popularność zdobywa metoda, przy której protetyk przygotowuje specjalną formę na bazie wycisków zębów, w której następnie umieszcza się żel wybielający i formę zakłada się nawet na 8 godzin dziennie. Tackowe wybielanie z pomocą specjalisty zostało opisane powyżej. Jest to obecnie najczęściej wykorzystywana metoda w warunkach profesjonalnych.