O czym pamiętać przed pierwszym wybielaniem zębów?

Nowoczesne metody wybielania zębów Pytanie o to, kto nie chciałby pochwalić się pięknym, białym uśmiechem, jest na początku dwudziestego pierwszego wieku pytaniem retorycznym Mamy przecież do czynienia z synonimem zdrowia, urody oraz powodzenia. Oczywiście, nie każdy ma tyle szczęścia, aby biały uśmiech zawdzięczać naturze. Nawet takie osoby nie mają jednak powodu do zmartwień. Zarówno medycyna, jak i nauka ruszają im z pomocą. Wystarczy zatem udać się do gabinetu dentystycznego i poprosić o wskazanie tej metody wybielania, która w naszym przypadku okaże się najbardziej skuteczna. Oczywiście, żadna specjalność medyczna nie jest skora do wyrażania jednoznacznych opinii na temat mniej oraz bardziej wartościowych metod leczenia, Trudno się temu dziwić, skoro reakcja pacjenta na leczenie ma zawsze indywidualny charakter. Nie inaczej przedstawia się sytuacja wtedy, gdy w centrum naszego zainteresowania znajduje się stomatologia estetyczna.

Również ona nie spieszy się z wydawaniem wyroków. O wyborze odpowiedniego preparatu oraz metody wybielania przesądza przede wszystkim duże doświadczenie charakterystyczne dla lekarza. Inaczej wybiela się zęby żywe, a inaczej te, które są już martwe. Ze sporymi różnicami mamy do czynienia i wtedy, gdy metodę wybielania dostosowujemy do wieku pacjenta. Stomatolog analizie poddaje również jakość szkliwa, poziom przebarwień oraz jego ewentualne uszkodzenia decydując ostatecznie o najbardziej skutecznym rozwiązania. Dzięki współczesnej technologii mamy do czynienia z wieloma możliwościami, a to sprawia, że w zdecydowanej większości przypadków można znaleźć taką metodę wybielania, która będzie odpowiadała oczekiwaniom pacjenta. Jeśli pacjent odwiedza lekarza po raz pierwszy, najprawdopodobniej zostanie mu zaproponowana jedna z tych metod, które są wykonywane w gabinecie stomatologicznym.

Wybielanie dentystyczne zębów Pozwoli to na użycie silniejszych preparatów, a jednocześnie zagwarantuje pacjentowi obecność dentysty na każdym etapie wybielania zębów, co sprawia, że możliwa będzie interwencja ze strony lekarza w przypadku ewentualnych nieprawidłowości. Lekarz może również ocenić, czy zagrożenia dla powodzenia zabiegu nie stanowią niewidoczne przed wybielaniem skazy obecne na szkliwie a będące konsekwencją różnego stopnia mineralizacji tkanki. Może być to zarówno wada wrodzona, jak i nabyta. Jeśli okaże się, że zmiany są niemożliwe do odwrócenia, zabieg może zostać przerwany. W zdecydowanej większości przypadków wybielanie kończy się jednak powodzeniem, a w związku z tym kolejne zabiegi mogą być już bez obaw przeprowadzane w domowym zaciszu. Oczywiście, nadal zastosowanie znajdują metody zaproponowane wcześniej przez lekarza i nadal można się z nim konsultować.